Složení

Sibiřský ženšen - kořen, Ženšen pravý - kořen, Ženšen nepravý - kořen, Rdesno - kořen, Kozinec blanitý - kořen, Aloe vera - extrakt z listů, Kustovnice čínská - plody, Čínská růže - plody,  Klanopraška čínská - plody, Lékořice lysá - kořen, Slzovka obecná - plody, Kurkuma dlouhá - hlíza, Mandarinková kůra, Skořicovník čínský - kůra, Heřmánek pravý - květ, Reishi - Lesklokorka lesklá - "houba nesmrtelnosti", "Magická květina", "Božská léčivá bylina" ....

 

Balení 1x až 6 x 950 ml

Tonikum napomáhá  a .....

NAŘÍZENÍ KOMISE (EU) č. 432/2012 nám již neumožňuje uvádět účinky doplňků stravy 

(například bylin nebo bylinných směsí) na lidský organismus.


Výrobci ani prodejci tedy nesmí uvádět jiná, než EU schválená zdravotní tvrzení.​
Výživová a zdravotní tvrzení musí být založena na vědeckých poznatcích a musí být vědecky ZDůVODĚNA. 

Autor receptury je sice renomovaný vědec, ale žije v USA, což nese rizika sankcí ze strany státního aparátu...
Děkujeme tedy za Vaši snahu o dohledání veškerých informací v nezakázaných herbářích apod.

 

" Kdybychom si chtěli nakoupit  jednotlivé složky  z obsahu 950 ml PhytoChi®  nebo   PhytoLife®  a chtěli tak získat všechny obsažené aktivní složky, museli bychom zaplatit  v průměru  cca 2.500,- Kč až 3.500,- Kč “    

A skutečně, tento výrok není daleko od pravdy ! 

Uvedena tabulka "aktuálních" průměrných cen  jednotlivých bylin v přibližném množství, které je potřeba na vyhotovení jednoho balení přípravku Phyto 950 ml, vede na částku téměř  2.000 Kč, bez dopravného a bez manipulačních poplatků  (ceny eShopů) !
 
  

 

A to se jedná pouze o samotné suroviny ! 

K této ceně surovin je  zapotřebí vzít v potaz nejen cenu vlastní, finančně náročné  výroby, ale i přidanou hodnotu patentované technologie Phyto-True™, garantující kvalitu kontroly jakosti výroby  a hlavně cca 50 let vědeckému výzkumu duchovního otce produktu, Dr. Leunga, který přesně ví, jak z bylin extrahovat veškeré aktivní látky, které mají blahodárné účinky na náš organismus,   a to bez vedlejších účinků.   
 
Ve světle těchto údajů se pak distribuční cena (900 Kč) oproti ceně cca jednoho litru produktu z laboratorní malovýroby jeví jako  třetinová až čtvrtinová.
 
Cena produktu při tomto úhlu pohledu je tedy více než zajímavá a je jistě i  přijatelná pro každého, kdo pravidelně odevzává nemalou část 
svých příjmů farmaceutickému průmyslu s jeho chapadly, sahajícími do kanceláří zdravotních pojišťoven a do velké řady ordinací.
 
Zkuste si někdy takovou tabulku vyrobit i pro některý Vámi občas nakupovaný běžný lék proti nachlazení nebo proti bolesti v krku. 
Američtí důchodci si to již ověřili a žasli, místo 100 USD v USA, za stejné léky na Kubě dali jen 1 dolar a to šlo o produkty se stejným složením i se stejnými certifikáty. 
 
 
 
***********************************************************************************
 

Pochopitelně v drtivé většině běžných léků 

žádné takto vzácné a drahé bylinky nenajdete 

a  zpravidla jde jen o výrobky chemiček, 

kde hlavními surovinami jsou 

ropa, louhy, kyseliny atd.

Jako příklad lze uvést výrobu všem známého antipyretika a analgetika s názvem Aspirin, Acylpyrin, Anopyrin apod.
Tyto léky se připravuje dvoustupňovou syntézou z běžně dostupného FENOLU. 
V prvním stupni se Kolbe-Schmittovou reakcí FENOLU s oxidem uhličitým za vysokého tlaku a za přítomnosti nadbytku louhu 
(hydroxidu sodného) připraví disodná sůl kyseliny salicylové, z níž se volná kyselina uvolní působením kyseliny sírové. 
 
 
Zahříváním kyseliny salicylové s acetanhydridem za přítomnosti kyseliny fosforečné jako kyselého katalyzátoru, se esterifikuje fenolický hydroxyl, čímž vzniká kyselina acetylosalicylová - aspirín, acylpyrin, anopyrín 
 

PS:  FENOL je kyselina karbolová, známá též jako hydroxybenzen, karbol, karbolka nebo jako benzenol. Je to jedovatá, bezbarvá krystalická pevná látka sladkého dehtového zápachu, často označovaného jako "vůně nemocnice" a slouží jako základ výroby řady léků, herbicidů na pole, bakelitu, smrtící injekce, nebo jako barvivo kůže a jako exfoliant - k odstranění vrstev mrtvé kůže atd. 

Pokud je ale výroba v chemičkách na léky, na čistidla, ředidla  nebo na trhaviny a motorová paliva levná a pokud trvale generuje astronomické zisky, pak se tyto metody výroby nijak neventilují...

V každém případě  pak již  výsledné farmaceutické výrobky jedy nejsou a našemu zdraví ani moc neškodí. Ale vysoké nebo dlouhodobé dávky ovšem na příbalovém letáku nikdy doporučeny nejsou.

Pozor na KONTRAINDIKACE ASPIRINU 

Při podávání kyseliny acetylsalicylové dětem a adolescentům do 16 let v průběhu horečnatého onemocnění hrozí riziko vzniku vzácného, ale život ohrožujícího Reyova syndromu. 

Reyův syndrom je charakterizován neinfekční encefalopathií a jaterním selháním. 

Typicky se objevuje po odeznění akutních příznaků horečnatého infekčního onemocnění. Mezi klinické projevy patří protrahované profúzní zvracení, bolest hlavy, poruchy vědomí. Pacientům, kteří již dříve reagovali přecitlivělostí na protizánětlivé a protirevmatické látky, např. astmatickým záchvatem, kožními reakcemi nebo akutní rýmou, nesmí být Aspirin podán, nejsou-li předpoklady pro rychlé zvládnutí náhlých příhod. 

Pacienti s bronchiálním astmatem, chronickými bronchokonstrikčními (obstruktivními) respiračními chorobami, sennou rýmou nebo otoky nosní sliznice (nosními polypy) reagují na nesteroidní antirevmatika záchvaty astmatu, lokalizovanými otoky kůže, sliznic nebo kopřivkou častěji než jiní pacienti. Antiagregační účinek kyseliny acetylsalicylové může vést ke zvýšené krvácivosti při a po chirurgických zákrocích (včetně drobné chirurgie, např. extrakce zubů). Kyselina acetylsalicylová redukuje v nižších dávkách exkreci kyseliny močové. To může způsobit dnu u pacientů, kteří mají sklon k nízké exkreci kys. močové.

**************************************************************************************

 

Jako další příklad pro zvýšení opatrnosti před požíváním produktů z chemiček 

lze připomenout 

Karcinogenní mix pro děti - malinovky bez malin

Azorubin (E122), vyráběn z uhelného dehtu, použití:  sytě červená barva malinovek. Dlouhodobé studie na myších mj. prokázaly, že azorubin zvyšuje výskyt a přežívání nádorů.

 Před vstupem do EU byla karcinogenní azobarviva v ČR zakázána jako v USA


malinovkách ještě můžete nalézt sacharin (E954) - umělé karcinogenní sladidlo vyrobené z toluenu s nejvyšším stupněm nebezpečnosti (5) a konzervanty  sorban draselný (E202) nebo benzoan sodný (E211).

 

**********************************************************************************

 

Pokud chceme užít něco proti únavě, stresu, zlepšit dýchání nebo ostrost zraku a nebo pokud chceme celkově povzbudit svůj organismus, pak 

vždy raději sáhneme po přírodních produktech, 

než po laciných derivátech z chemičky ( 25kg za pár € ) 


Schisandra chinensis - schizandra čínská, klanopraška - součást PhytoChi